NEDEN ZAMANE PSİKOLOJİ?

Sevgili, çocuklar, gençler, yetişkinler ve aileler;


İnsanın hayatındaki amaçlarından birisi kendisini tanıyabilmektir. Zamane Psikoloji ailesi olarak amacımız ilk olarak kendinizi tanımanıza yardımcı olacak paylaşımlar yapmaktır. Kendisini tanıyan insan güçlü ve zayıf yönlerini bilerek hayata karşı daha doğru ve emin adımlar atabilir. Bu noktada psikolojiye yönelik bilgileri kültürümüz ile birleştirerek size sunacağız ve psikolojiyi tanımanıza yardımcı olacağız. Zamane psikoloji ailesi olarak kendinizi zor durumda hissettiğiniz ve ne yapacağınızı bilmediğiniz anlarda yapacağımız bilgilendirici paylaşımlar ve sizler ile kuracağımız iletişim sayesinde yanınızda olacağız.
Öncelikli hedefimiz psikoloji alanında verilen hizmetlerin kültüre duyarlı hale getirilmesine katkı sağlamaktır. Özellikle son yıllarda ülkemizde psikoloji bilimi, birey ve toplum ruh sağlığının yanı sıra ticari kaygıların yer aldığı bir noktaya dönüşmüştür. Destek hizmetlerinin ücretlerinin bir hayli fazla olması, halkı psikolojiden uzaklaştırmakta dolayısıyla var olan problemlerin artmasına da yol açmıştır. Aynı zamanda psikoloji bilimi tanıtılırken tek bir noktaya odaklanmak yerine psikolojinin farklı alt dalları hakkında, özgün bilimsel makalelerle halkın psikolojiye yönelik bakış açısını olumlu yönde değiştirmektir.
Zamane psikoloji kendisine özgü konseptleri ile birlikte bireylerin ve toplumun problemleri ile ilgili merak ettiklerine destek sağlamak için kurulmuştur.


ZAMANEYE DAİR


Bu bölüm 4 alt kısımdan oluşmakta ve Zamane Yetişkinleri, Zamane Çocukları, Zamane Çiftleri, Zamane Gençleri olarak yer almaktadır.
Zamaneye dair ile hedefimiz, yetişkinler,çocuklar, çiftler ve gençlerin yaşamlarında sıklıkla karşılaştğı problemler hakkında bilgi vermek, kişilerin problemleri ile ilgili farkındalık kazanmalarına destek sağlamaktır.

ZAMANEDE GELİŞİM


Bu bölüm 3 kısımdan oluşmakta ve Zamanede Popüler Psikoloji, Zamane Aynası ve Zamanede Serbest Köşe olarak yer almaktadır.
Zamane Aynası: Bu bölümde hedefimiz çağa ayna tutmuş kitapları ve filmleri psikolojik açıdan incelemektir. Bireylerin gelişimlerine destek sağlamak ve psikolojiyi eserlerle bütünleştirerek daha anlaşılır ve özgün hale getirerek, psikolojiye ilgiyi arttıracağımızı düşünmekteyiz. Zaman zaman ülkemizde popüler olan filmler veya kitaplara da yer vererek toplumun isteklerine önem vermekteyiz.
Zamanede Popüler Psikoloji: Bu bölümde hedefimiz, popüler deneyleri, popüler bilim insanlarını, psikoloji ile ilgili ilginç bilgileri ve psikolojinin farklı alt alanlarına dair kuramsal bilgileri, akıcı ve çarpıcı bir dille anlatmak ve bilgi sağlamaktır.
Zamanede Serbest Köşe: Bu bölümde hedefimiz, tüm bireylerin gelişimine yönelik, kitap, film, dizi, belgesel vb birçok alanda önerilerde bulunmak ve bireylerin farklı disiplinler aracılığı ile de yaşamlarına farklı bakış açıları kazanmalarına destek sağlamaktır.


ZAMANE AKADEMİ

Bu bölümde Psikoloji- Pdr bölümü yer almaktadır. Bu bölüm yalnızca alan uzmanlarına destek sağlamak içindir.
Pdr- Psikoloji: Öncelikli hedefimiz sadece ruh sağlığı profesyonellerine yönelik bilgiler sağlamaktır. Platformun sadece bu kısmında patolojik rahatsızlıklara ve akademik ağırlıklı çalışmalara yer verilecektir. Ruh sağlığı alanında çalışan veya okuyan tüm bireylere ders kaynakları sağlamak, alan ile ilgili ipuçlarında deneyimlerimizi paylaşmak ve bireylerin aklındaki soru işaretlerini gidermeye yardımcı olmak için Zamane Akademi sizlerle olacaktır.
Bu noktada Pdr ve Psikoloji kısımında yazılan makalelerin hepsi alan uzmanlarına yöneliktir. Alan uzmanları dışındaki bireylerin bu bilgileri tanı ve tedavi olarak kullanmamalarını önemle rica etmekteyiz.

Başa dön tuşu
Kapalı