BlogZamanede GelişimZamanede Popüler Psikoloji

John Holcroft ve İnsan Psikolojisini Yansıtan İlginç İllüstrasyonları

John Holcroft günümüz dünyasında bireylerin yaşamlarındaki davranış ve düşüncelerini yansıtan illüstrasyonlar oluşturarak birçok psikolojik sorunlar için de yansıtıcı olabiliyor.

1. Sosyal Medya Bağımlılığı

Birçok birey psikolojik olarak tatmin duygusu hissetmek ve kendi var oluşunu göstermek amacı ile sosyal medyayı bağımlılık düzeyinde kullanmaya başlamıştır. Bu bağımlılığın düzeyi giderek artmakta ve olumsuz psikolojik etkileri kendileri göstermektedir.

2. Mutluluk Paketi

Mutluluk paketi bireyin kendisini geliştirebildiği ve ruhunu doyurabildiği aktiviteleridir. Bu aktiviteler ile birey yaşamını değerli ve anlamlı kılabilir. Mutluluk paketi bireyin yaşamındaki destek kaynağıdır.

3. Gerçek ve İdeal Benlik

Birey yaşamında var olan benliğini yani kişiliği beğenmeyebilir. Bu yüzden hayalinde kurduğu bir benliğin varlığı kendisini tatmin eder. Gerçek benlik bireyin yaşamında var olan benliği olurken ideal benliği ise olmak istediği hayalidir.

4. Bağımlı İlişkiler

Çiftler arasındaki yakınlık zamanla bağlılık olmaktan çıkarak bağımlılık olmaya başlayabilir. Ortaya çıkan bağımlılık ile ilişki içerisinde kişinin benliğine uymayan davranışlar sergilenebilir. Ortaya çıkan bu bağımlılık bireyin özgür kişiliğindeki duygu, düşünce ve davranışlarına takmış olduğu bir kilit gibidir.

Web sitemizdeki psikoloji ile ilgili ilginç bilgiler sunduğumuz diğer popüler psikoloji içeriklerimizi de okumanızı tavsiye ederiz. 

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı